Територіальні органи ДФС
в Автономній Республіці Крим

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Критика деятельности ГНС в АРК в сфере ликвидации задолжености по заработной плате

30.07.2012

Источник:
"Крым.Комментарии", 30 марта 2012г.
http://crimea.comments.ua/news/2012/03/30/161138.html
"Инспекция по труду и налоговая игнорируют крымскую прокуратуру"

   Прокуратура Крыма проверила работу контролирующих органов в сфере ликвидации задолженностей по заработной плате и выявила ряд нарушений.

Об этом сайту «Крым.Комментарии» сообщили в пресс-службе прокуратуры Крыма.
В ходе прокурорской проверки было установлено, что на некоторых крымских предприятиях работники Территориальной инспекции труда ненадлежащим образом контролировали выполнение выданных предписаний прокуратуры о погашении задолженности, из-за ошибок контролеров виновные лица избегали административной ответственности.
С целью устранения выявленных нарушений прокуратурой Крыма внесено представление, виновные лица привлечены к дисциплинарной ответственности. Проверка также показала и недостаточно эффективную работу органов крымской налоговой. В адрес этого ведомства также внесено представление об устранении нарушений требований законодательства об оплате труда.
Так, прокуратура Киевского района Симферополя возбудила уголовное дело по факту невыплаты зарплаты работникам одного из проектных институтов. Должностные лица предприятия держали около ста работников на голодном пайке в течение почти трех месяцев, задолжав более 244 тысяч гривен. Следствие по делу продолжается.

    Позиция ГНС в АРК:

   1. Податковими органами Криму протягом декілька років постійно проводиться робота по легалізації праці найнятих працівників, трудові відносини з якими не оформлені відповідно до чинного законодавства. У 2011р. в АР Крим до легально оформлені 9150 фізичних осіб, сума офіціально виплаченого ним доходу склала 15,3 млн.грн. В результаті проведеної роботи працівники працевлаштовані, їх працедавці додатково сплатили до бюджету більше 1,9 млн. грн. податків. З початку 2012 року вже легалізована праця 1032 найманих працівників офіціальний дохід яких склав 1,1 млн. грн., до бюджету додатково поступило 156 тыс.грн. податку на доходи фізичних осіб. У 2011 році в ході контрольно-перевірочних заходів фахівцями податкових органів АР Крим встановлено 315 випадків порушення податкового законодавства при виплаті заробітної плати та інших доходів. Донараховано 9,7 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб. За порушення податкового законодавства до адміністративної відповідальності притягнути 248 посадових осіб і фізичних осіб - підприємців. В ході контрольно-перевірочних заходів виявлено 13 фактів ведення «подвійної бухгалтерії», 23 випадки виплат заробітної плати за рахунок «тіньових» коштів на суму більше 2,9 млн. грн., по матеріалах перевірок збуджено 8 кримінальних справ.
У 2012 році встановлено 83 випадки порушення податкового законодавства при виплаті заробітної плати і інших доходів. Донараховано 1,7 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб. За порушення податкового законодавства до адміністративної відповідальності притягає 51 посадова особа і фізична особа - підприємець. В ході контрольно-перевірочних заходів виявлено 4 факти ведення «подвійної бухгалтерії», 7 випадків виплат заробітної плати за рахунок «тіньових» коштів. У 2011 році в органи державної податкової служби АР Крим поступило 106 звернень фізичних осіб про виплату «тіньової» заробітної плати, а також використання суб'єктами господарювання праці неоформленных відповідно до вимог законодавства найнятих робітників. В результаті проведених заходів, на підставі інформації, викладеної в зверненнях, легалізована заробітна плата 124 фізичних осіб, донараховано 920,9 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб з урахуванням штрафних санкцій.
За 2 місяці 2012 року поступило 11 звернень, в результаті проведених заходів легалізована заробітна плата 7 фізичних осіб, донараховано 13,0 тис. грн. НДФЛ. Одним з напрямів роботи податкових органів є роз'яснювальна і профілактична робота з посадовими особами підприємств і підприємцями, які виплачують заробітну плату нижче встановленого законодавством мінімуму.
В результаті індивідуальної роботи, що проводиться в податкових інспекціях АРК з керівниками підприємств і фізичними особами – підприємцями, що виплачують заробітну плату у розмірі нижче мінімальною, в 2011 році 3633 суб'єктами господарювання підвищений рівень заробітної плати, в результаті до бюджету додатково поступило 3,4 млн.грн. податку на доходи фізичних осіб. За станом на 01.03.12 – 225 СХД та 230 ФЛП підвищений рівень заробітної плати, до бюджету додатково поступило 297,2 тыс.грн. податку на доходи фізичних осіб.
У органи прокуратури в 2011 році передано матеріалів по 2146 суб'єктам господарювання, що виплачують заробітну плату працівникам нижче встановленого законодавством рівня. В результаті проведеної роботи підвищили рівень заробітної плати 287 платників податків, до бюджету поступило 232,9 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб. За 2 місяці 2012 року в органи прокуратури направлена інформація по 88 підприємствам, до бюджету поступило 38 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб. З метою підвищення ефективності роботи по наповненню місцевих бюджетів фахівці податкових інспекцій постійно працюють у складі комісій при виконкомах міських, селищних Рад і райдержадміністрацій по питаннях зайнятості населення, легалізації заробітної плати і підвищення її рівня, забезпечення погашення заборгованості по заробітній платі і іншим соціальним виплатам.
У 2011 році на засіданнях комісій заслуховує 608 фізичних осіб - підприємців і керівників 1072 підприємств, у яких рівень заробітної плати найнятих робітників складав нижче мінімального, встановленого законодавством. В результаті проведеної роботи 447 фізичними особами - підприємцями і 812 юридичними особами підвищений рівень заробітної плати, до бюджету додатково поступило більше 1,1 млн.грн. податку на доходи фізичних осіб.
За 2 місяці 2012 року заслуховує 133 фізичних осіб - підприємців і керівників 192 підприємств, в результаті проведеної роботи 88 фізичними особами - підприємцями і 116 юридичними особами підвищений рівень заробітної плати, до бюджету додатково поступило 170,5 тыс.грн. податку на доходи фізичних осіб.

   2. Державна податкова адміністрація в АР Крим, з метою забезпечення наповнення місцевих бюджетів за рахунок додаткових надходжень податку на доходи фізичних осіб шляхом здійснення заходів, направлених на погашення заборгованості по заробітній платі, підвищення її рівня, попередження і усунення порушень чинного законодавства при виплаті суб'єктами господарювання заробітної плати, постійно проводить роботу в різних напрямах.

Так, фахівці податкових інспекцій постійно беруть участь в роботі комісій при виконкомах міських Рад і райдержадміністрацій по питаннях забезпечення погашення заборгованості по заробітній платі і іншим соціальним виплатам.